Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri; işletmelerde üretimin denetim ve kontrolü, iç, dış ve çevre güvenliğinin sağlanması için kullanılan görüntüleme sistemleridir. Güvenlik kamerası sistemleri kameralar (IP kameralarAHD kameralar, kutu kameralardome kameralar vb.), dijital kayıt cihazları (DVR),  görüntülerin izlenebilmesi için monitörlerden oluşabilmektedir. Güvenlik kameralarından gelen dijital sinyaller, kayıt cihazı aracılığıyla kayıt altına alınabilmektedir. Dijital kayıt cihazları; kaydetme, geri izleme, network bağlantısı, görüntülerin dışa aktarımı için USB arabirimi ve DVD yazıcıya sahip olabilmektedir.

ANALOG GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Analog sistem güvenlik kameraları; çevre güvenliği, bina giriş-çıkış denetimleri, ortak kullanım alanlarının izlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla kullanılmaktadırlar. Tehlikeyi ve olayları anında algılamak, anında müdahale edebilmek, kayıt altına alarak geçmişte oluşan olayları görüntülemek için kullanılan bu sistemler aynı zamanda harici donanımlara yedek alınabilme imkânı sunmaktadırlar.

Kamera sistemleri güvenlik amacının yanı sıra; üretim alanlarında personeli denetlemek ve performans arttırmak amacı ile de kullanılmaktadır. Günümüz teknolojisi yerel ağ veya internet üzerinden izleme olanağı sunmaktadır. Canlı görüntüleri izleme, kayıtları inceleme ve yedek alma işlemlerini internete bağlı olan her bilgisayardan yapılabildiği gibi mobil cep telefonlarından da internet üzerinden yapılabilmektedir.

IP GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

IP kamera sistemleri; çözünürlük ve kaliteli görüntü sağlayabilen günümüzün en gelişmiş ve gelişmekte olan güvenlik sistemleridir. Uygulanabilirlik ve esneklik açısından çeşitlilik sağlayan IP tabanlı güvenlik kamera sistemleri hem kablolama alt yapısı ile hem de kablosuz yapı ile avantaj sağlayabilmektedir.

Yüksek çözünürlük görüntü imkânı veren bu sistemler büyük ve geniş mekânlarda tek analog kamera ile birden çok kameranın verebileceği görüntüyü elde etmek için kullanılmaktadır. Kaliteli görüntü izleme ve kaydetme olanağı sağlayarak güvenliği en üst seviyeye çıkartmaktadır.

Her türlü kişi ve cisim analizleri ve yasaklı bölge oluşturulabilmektedir. Yüksek çözünürlük teknolojisi, alınan görüntülerin revizyona uğramadan bozulmayarak büyütülmesine ve kayıt izlerken yakınlaştırma yapabilmesine imkân sağlamaktadır.

IP kamera sistemleri mobil cep telefonları ile izleme, sesli görüşme, video analizleri ve tek noktadan yüzlerce güvenlik kamerasına erişebilme olanağı sağlar. Ağ tabanlı kamera kayıt cihazları ve sunucu tabanlı diğer seçenekler çoklu ve potansiyeli yüksek olan yer ve mekânlar için tasarlanmaktadır.

© Copyright 2019 Firma Adı Tüm hakları saklıdır