Pano İçi Otomatik Söndürme

Pano İçi Otomatik Söndürme

PANO İÇİ OTOMATİK SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

İçeriği elektrik-elektronik olan panolarda koruma ve söndürme işlevini yerine getiren sistemlerdir. Küçük batta olması nedeniyle mikro söndürme sistemleri olarak da bilinmektedir. Küçük panoların kör noktalarında başlama riski bulunan yangınların panonun bütününe zarar vermeden hızlı bir şekilde söndürülmesini sağladığı için, genel elektrik donanımını da güvence altına almış olur.

Mikro nitelikli makro etkili olan pano söndürme sistemleri önemli elektronik parçaların korunmasını da sağlar. Yazılım tabanlı işlem yapan firmaların donanımsal materyallerini koruyarak, üretimin aksamasını engeller.

Ağırlıkları 1, 2, 4, 6 ve 12 kg olan yangın tüplerinin kullanıldığı elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, yerine göre FM 200, HFC236 ea,HFC 125 ve Novec isimli gazların kullanıldığı ve elektrik kablolarının rengine zarar vermeyecek şekilde gerçekleşen bir işlemdir. Montajının kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması önem arz eder. En küçük boyuttaki elektrik panolarında bile bu tür söndürme sistemlerinin varlığı güven vermektedir.

SİSTEMİN AVANTAJLARI

  1. Yangının çıkış kaynağına doğrudan müdahale ettiği için oldukça verimlidir.
  2. Elektrik iletkenliği yoktur.
  3. Isı ve alevin etkisiyle otomatik olarak çalışmaktadır. Herhangi bir müdahaleye gerek yoktur.
  4. Hassas ekipmanlara kesinlikle zarar vermez.
  5. Sistem içerisindeki gaz uçucudur. Herhangi kalıntı bırakmaz.
  6. Sistem kontrolleri oldukça basittir. Sadece basınç kontrolü yeterli olacaktır.
  7. Diğer otomatik söndürücülere göre birim maliyeti oldukça düşüktür.
  8. Polimerden üretilmiş hassas boru detektörleriyle ısının ve alevin etkisiyle kısa sürede delinip yangına müdahale etmektedir.

PANO SÖNDÜRME SİSTEMİ FİYATLARI

Elektrik panosu yangın söndürme sistemi fiyatları piyasa koşullarından etkilense de gösterdiği fayda ile tarif edilemez boyutlarda kar sağlamaktadır. Yangın gibi beklenmedik felaketleri önleyerek maddi ve manevi olarak kayıpların önüne geçmektedir.

İkmal Yangın olarak kaliteli ürünlerimizi cazip ödeme koşullarıyla sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında ücretsiz keşif, projelendirme, danışmanlık, montaj ve kontratlı bakım yer almaktadır. Yangın söndürme sistemlerinin montajının ardından düzenli olarak bakımlarını sözleşme karşılığında gerçekleştirerek, günün her anı etkin bir yangından korunma sağlıyoruz.

© Copyright 2019 Firma Adı Tüm hakları saklıdır