YÜKLENİYOR..
ÜRÜNLER

·5 mm Dikişsiz Çelik Çekme Tek Parça Gövde

·50 Bar Çalışma Basıncı

·%99 Saf CO2

·Özel Divizörlü Kar Yapıcı Nazul

B ve C tipi yangınlarda tercih edilen karbondioksitli yangın söndürücüler, en fazla elektrik tesisatlarından kaynaklanan yangınlarda tercih edilir. Püskürtmeden sonra ardından atık bırakmıyor olması, laboratuarlarda ve mutfaklarda bulundurulmasının sebebidir. A sınıfı yangınlar için bu söndürme sistemi uygulanmaz; çünkü etkili değildir.

Elektrik donanımının yoğun kullanıldığı bölgeler olan, bilgisayar odaları, endüstriyel laboratuarlar, elektrik kontrol pano odaları, yanıcı sıvı depolama alanları, boya kabinleri, motor odaları, kablo galerileri, güç aktarım odaları, arşivler, endüstriyel fırınlar, jeneratör güç setleri ve trafo odaları gibi yerlerde karbondioksitli söndürme sistemlerinin bulundurulması önemlidir. Bu alanlardan hangisinde kullanılacaksa kullanılsın, önemli olan ortamda, müdahale ekibinden başka insan bulunmamasıdır. Müdahale ekipleri de kendilerini koruyucu önlemleri almalıdır; çünkü ortamdaki oksijen miktarı çok düşmektedir.

Karbondioksit Yangın Tüpleri

Yangın Söndürme Cihazı

Yangın söndürme cihazı, içeriğindeki malzemeler sayesinde ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yarayan basınçlı bir cihazdır. Çok farklı ebat ve özelliklerde üretilebilen bu cihazlar, özellikle yangınların oluşma aşamasında söndürülmesinde büyük önem taşırlar. Yangın söndürme cihazları, yangınların özelliklerine göre farklı tipte üretilirler.

Yangın Söndürme Cihazı Tipleri:

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazları:

Karbondioksit gazlı (CO2) yangın söndürücüler, basınçlı karbondioksit gazından oluşmaktadır. Kullanıldığında, ortamdaki oksijen miktarını düşürüp, yanma reaksiyonunu kırarak söndürme sağlar.

B sınıfı yanabilen sıvılar (petrol, parafin, boya, tiner...) ve C sınıfı yanabilen gazlar (propan, bütan, metan...) yangın tipleri için uygundur ve toz veya su içermediklerinden elektronik malzemelere asla zarar vermez.

Ofisler, elektrik risklerinin yoğun olduğu bölgeler, yağ ve solventler gibi sıvıların tutuşmasından meydana gelen yangınlara müdahalelerde etkilidir.

Çeşitleri:

  • 10 ve 30 Kg’lık Karbondioksit Gazlı Arabalı YSC
  • 5 Kg’lık Karbondioksit Gazlı YSC
  • 2 Kg’lık Karbondioksit Gazlı YS

E-Bültene üye olun, duyuru ve haberler için bilgilendirelim.